Czy w moim przypadku nie należy podjąć leczenia stanu zapalnego?

Witam, w pierwszej ciazy cytologia prawidłowa. Po 3 miesiącach zaszłam w druga ciaze i wynik cytologii III b zrobiona kolposkopia z wycinkami, wyszło hpv 16 i przewlekły stan zapalny. Teraz jestem dwa mc po porodzie zrobiona powtórna cytologia i znów IIIb. Czekam na wizytę w poradni jednak pytanie czy lekarz powinien zaproponować jakieś leczenie tego stanu zapalnego? Nie dostałam żadnych leków. Czy możliwe, ze jest za wcześnie po porodzie i zmiany samoistnie się cofną jak organizm dojdzie do siebie? Czy w takim wypadku konieczna jest konizacja?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. O wskazaniach do konizacji lub leczeni farmakologicznego powinien zdecydować ginekolog specjalista ginekologii onkologicznej. Pozdrawiam.