Czy w moim przypadku powinnam usunąć pęcherzyk?

Mam 45 lat. Przypadkowo wykryto u mnie kamienie żółciowe. Mój pęcherzyk żółciowy jest wypełniony złogami różnej wielkości aż do żwiru. Jednak nie mam żadnych dolegliwości, jadam także wszystko bez problemu. Czy w moim przypadku powinnam usunąć pęcherzyk, czy mogę jeszcze zaczekać? Czy koniecznie muszą kiedyś nastąpić problemy? Jestem w rozpaczy, proszę o pomoc.

Rozpacz jest zupełnie zbędna. Kwalifikacja do zabiegu zależy od wielu czynników, które musi Pani o,mówić z chirurgiem. Bez objawowych pęcherzyków się nie usuwa. Prowadzi się leczenie dietetyczne i okresowo kontroluje. Pod warunkiem, że nie istnieje ryzyko zatkania przewodów żółciowych. Jeżeli zostanie natomiast Pani zakwalifikowana do zabiegu, podda się Pani operacji i włączy dietę na stałe.