Czy w moim przypadku wskazana jest zmiana usztywnienia gipsowego na usztywnienie ortezą typu walker?

Witam, jestem 1,5 tyg po złamaniu v kości śródstopia bez przemieszczenia. W przyszłym tygodniu rozpoczynam kolejny rok studiów i delikatnie mówiąc gips jest uciążeniem. Pojawiam się z pytaniem czy wskazana jest zmiana usztywnienia gipsowego na usztywnienie ortezą typu walker? Aktualny gips jest dość luźny, a dodatkowo naciska na kostkę, co jest delikatnie mówiąc niekomfortowe. Problem również występuje niestety z higieną usztywnionej kończyny, gdyż lekarz prowadzący nakazał noszenie usztywnienia przez 6 tygodni. Pozdrawiam serdecznie i dziękuje z góry za odpowiedź na moje zapytanie

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że jeśli lekarz prowadzący widziałby taką możliwość to zastosowałby ortezę,
proponuje ponownie zgłosić się do lekarza ortopedy

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.