Czy w moim wieku jest możliwy rak endometrium?

Witam mialam usg robione w 12 dniu cyklu i w opisie mam informację: endometrium 5.7 mm, równy zarys, niejednorodna echogeniczność. Dodam że mam PCO zaburzenia miesiaczkowania i stad badania. bardzo proszę o informację czy ten wynik jest wporzadku. Bardziej interesuje mnie fakt niejednorodne echogenicznie endometrium co do jego wielkości wiem że jest za małe i to wynik PCO ale lekarz skierował mnie na abrazję czy w moim wieku jest możliwy rak endometrium ?

Abrazja musi być wykonana. Jest to postępowanie nie tylko diagnostyczne ale też lecznicze. Nie ma ścisłych granic mówiących o możliwość powstania danego typu nowotworu. W tym wieku jest on jednak rzadkością.