Czy w mojej sytuacji jest duże prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę?

Antykoncepcja Od ponad roku przyjmuję antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek Vibin Mini. Jednak ostatnio po raz pierwszy zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce. Była to 5 tabletka po przyjmowaniu placebo. Tabletkę powinnam przyjąć o 16:30, jednak zażyłam ją dopiero o 8 rano, a o 16:30 kolejną. Dodatkowo w międzyczasie współżyłam z partnerem. Bardzo się stresuję, że moje gapiostwo może zakończyć się ciążą... Proszę o poradę, czy istnieje duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Dzień dobry, pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu tabletek aktywnych może spowodować osłabienie działania antykoncepcyjnego. Proszę przyjmować tabletki z blistra i dodatkowo się zabezpieczać. Przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykonać test ciążowy.