Czy w okresie bezobjawowym HSV-2 trzeba uprawiać seks z zabezpieczeniem?

Wokół opryszczki wargowej narosło wiele mitów.Nie chcę zupełnie rezygnować z seksu.Czy istnieją jakieś zasady, jak bezpieczenie uprawiać seks, jeśli kobieta jest nosicielką HSV-2.Czy w okresie bezobjawowym można uprawiać seks tylko z zabezpieczeniem? czy jednak można uprawiać seks oralny bez zabezpieczenia (parter jest stroną bierną)?

Musi Pani o tym pamiętać.
Istotne jest to, iż u partnera wirus nie musi się uaktywnić od razu

Lek. Tomasz Budlewski

Do zakażenia może dojść nawet wtedy gdy u partnera nie ma objawów opryszczki. Tak samo możliwe jest przeniesienie zakażenia na błonę śluzową jamy ustnej.