Czy w okresie jesienno-zimowym każdy ma niedobór witaminy D?

Czy w okresie jesienno-zimowym każdy ma niedobór witaminy D? Czy jest tak, że przez wiosnę i lato, korzystając ze słońca, można "zmagazynować" witaminę D, żeby wystarczyło na mniej słoneczną cześć roku?

Aleksander Ropielewski

Większość populacji w naszych warunkach klimatycznych ma niedobory wit. D. Można zgromadzić zapas wit. D w miesiącach letnich.