Czy w opisanej sytuacji należy przyjmować tabletki hormonalne?

Jestem w 35 tygodniu ciąży, tsh wyszło 2.9. Lekarz sugeruje abym brała euthyrox 25. Czytałam że zaleca się w ciąży mieć tsh poniżej 2, ale ja zaszlam w ciaze przy 2.58, a w drugim trymestrze miałam 2.3. Ciążą przebiega książkowo. Czy powinnam brać tabletki? Czy jeśli zacznę brać hormony tarczycy w ciąży oznacza to że będę musiała je brać już zawsze?

Lek. Paweł Szadkowski

W ciąży TSH powinno wynosić <2,5. Wynik przekraczający tę normę wymaga suplementacji hormonów, ponieważ ich niedobór może negatywnie wpłynąć na rozwój układu nerwowego u dziecka. Takie leczenie w ciąży nie świadczy o tym, że będzie pani musiała je kontynuować do końca życia.