Czy w pierwszych dwóch tygodniach ciąży można korzystać z zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało?

Czy w pierwszych dwóch tygodniach ciąży, kiedy kobieta jeszcze o tym nie wie, można korzystać z zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało, farbować włosy, uprawiać sport. Czy też może to mieć jakiś wpływ na ciążę, czy też na takim etapie nie ma jeszcze wplywu?

Lek. Paweł Szadkowski

Ciężko tak generalizować i w jednej odpowiedzi ująć wszystkie zabiegi, rodzaje sportu itd, ale takie czynniki zazwyczaj nie mają znaczącego wpływu na potencjalny rozwój ciąży.

Dzień dobry, jak najbardziej można korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych dostępnych w gabinecie kosmetycznym, z wyłączeniem tych, gdzie ciąża jest przeciwwskazaniem. Przed wizytą proszę poinformować gabinet że jest Pani w ciąży i zapytać czy gabinet oferuje zabiegi dla kobiet w ciąży.
Pozdrawiam serdecznie