Czy w pierwszym trymestrze ciąży można pić len mielony odtłuszczony?

Kobieta 29 lat 6 tydzień ciaży. Witam czy w pierwszym trymestrze ciaży można pić len mielony odtłuszczony? Przed ciążą wspomagałam nim układ trawienny i niewiem czy dalej moge ro robić?

Jeśli nie powoduje skutków ubocznych to można - Pani dieta ma być teraz różnorodna i bogata szczególnie w warzywa! Je Pani teraz dla dwojga :)