Czy w podanej sytuacji należy odstawić Rispolept?

witam Państwa. Biorę następujące leki: wenlafaksyna 150 mg, rispolept 1mg (0,5mg rano i 0,5 wieczorem). Cierpię na silną nerwicę natręctw myślowych. Przed braniem Rispoleptu myśli natrętne były bardzo intensywne, tak że ciężko było funkcjonować. Teraz się wyciszyły jednak pojawił się dziwny objaw: często w ciągu dnia (nie codziennie) mam wrażenie, że stracę kontrolę nad sobą. Jest to takie dziwne uczucie w głowie, które ciężko opisać (nie jest to myśl, tylko jak wspomniałem takie dziwne uczucie, że zaraz coś się stanie). W związku z tym moje pytanie: czy możliwe jest coś takiego, że nerwica jest stłumiona Rispoleptem (brak lęku i myśli natrętnych), a jakby pod Rispoleptem się rozgrywa i daje taki dziwny objaw? Czy powinienem się faktycznie obawiać utraty kontroli / psychozy (wcześniej nie brałem Rispoleptu przez ponad miesiąc i nie doświadczyłem psychozy). Czy w tej sytuacji lepiej byłoby pójść w odstawienie / redukcję Rispoleptu(oczywiście zasugeruję to lekarzowi)? Wiem, że problem wydaje się skomplikowany. Bardzo proszę o ustosunkowanie się do niego. Kontaktowałem się już z lekarzem prowadzącym i się z takim czymś nigdy nie spotkał, także będę wdzięczny za każda Państwa wskazówkę (inną niż kontakt z lekarzem prowadzącym)

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Na zaprezentowaną przez Pan wątpliwość, może odpowiedzieć tylko Lekarz prowadzący Pana.

Z mojej strony, zachęcam Pana (do rozważenia) do podjęcia psychoterapii (najlepiej poznawczo-behawioralnej) która równolegle z (ewentualnie) zaktualizowaną przez Lekarza farmakoterapią - byłaby dla Pana efektywną formą terapii.

Serdeczności oraz satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605