Czy w podanym przypadku jest konieczność wykonania cytologii?

Witam w sierpniu robiona cytologia wynik grupa 3 agus nastepnie kolposkopia z histopatologia i lyzeczkowaniem. Wynik histopatologi przewlekle zapalenie blony sluzowej. Brak dysplazji. Po 3 miesiacach kontrola cytologiczna co jesli znowu wynik bedzie zly grupa 3 ? Pani ginegolog po wynikach tylko dala mi jakies tabletki dopochwowe i tyle czy to nie zamalo ? Czy histopatologia moze wyjsc dobrze a sa jakies zmiany czy moze oszukac? Od pewnego czasu mam swiad miejsc intymnych czy jest sens robiebia cytologi?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik cytologii był niepewny przez obecność komórek zapalnych, dlatego zlecono kolposkopię, która wykluczyła obecność nieprawidłowych komórek. Tabletki dopochwowe są standardowym leczeniem stanu zapalnego. Proszę spokojnie poczekać na kontrolną cytologię. Jeśli objawy zapalenia nie ustąpiły, proszę się udać do lekarza, wykona on wymaz i zaleci odpowiednie leczenie.