Czy w przypadku czegoś budzącego wątpliwości w TK, lekarz uwzględniłby to w opisie?

Witam, Jestem po tomografii komputerowej głowy (wskazanie : objawowe bóle głowy ). Badanie zostało wykonane bez podania kontrastu ( z uwagi na wcześniejsze reakcje alergiczne nie wyraziłam zgody ). Z opisu wynika , że wszystko jest w porządku. Mam jednak wątpliwości, czy rzeczywiście jest to wiarygodne. Czy w przypadku czegoś budzącego wątpliwości, lekarz uwzględniłby to w opisie, sugerując powtorzenie badania z podaniem kontrastu? Dziękuję z góry za odpowiedź. Kasia

Rutynowo badanie robi się bez kontrastu, kontrast podaje się tylko w przypadku gdy obraz budzi wątpliwości lub w diagnostyce wybranych chorób. Jeżeli lekarz opisujący widziałby coś niepokojącego zaznaczyłby to w opisie sugerując wykonanie badania z kontrastem lub badania MRI.