Czy w przypadku czerniaka złośliwego można czekać z wizytą do lekarza?

Witam odebrałem wynik badania załamałam się czerniak złośliwy clark II BRESLOW 0,5mm brak owrzodzenia 1mitoza /mm częściowe nacieki limfocytarne regresja brak ogniska satelitarne brak naciekanie powierzchni naczyniowych nie nacieki okołonerwowe nieobecne wyciecie zmiany 2,4 mm 2,7mm głęboki 6,5 mm współistniejące znamię tak typ komórki epitelioidna na końscu literowy skrót pT1a faza wzrostu wertykalna . Onkolog dopiero 30 maja czy to nie za późno zmiana na klatce piersiowej . Co teraz ?

Należy jak najszybciej zgłosić się do onkologa ponieważ konieczny jest dodatkowy zabieg- poszerzenia marginesu wycięcia i wykonania dodatkowych badań kontrolnych. Najlepiej gdy lekarz pierwszego kontaktu wystawi Zielona Kartę na nr c43, do poradni onkologicznej, wtedy wizyta powinna być za 7-10 dni.