Czy w przypadku nietolerancji lub alergii na fasolę można jeść ciecierzycę?

Dzień dobry, czy jeżeli ktoś ma nietolerancje lub alergie (wiem na czym polega różnica między nietolerancją a alergią) na fasole to czy może jeść ciecierzycę oraz groszek? Z góry dziekuję.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

W przypadku alergii na fasolę często występuje alergia na całą grupę roślin strączkowych, także ciecierzycę lub groch. Nie wiem jakie badania Pani robiła, ale często te poszczególne produkty są wyszczególnione w wynikach.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka