Czy w psychiatrii można leczyć schizofrenię lekami podnoszącymi prolaktynę?

Czy w psychiatrii można leczyć schizofrenię dwoma na raz albo więcej lekami podnoszącymi prolaktynę, np. amisulpryd i risperidon?

Witam!
Prolaktynemia jako objaw uboczny przy leczeniu neuroleptykami jest sygnałem nakazującym modyfikację leczenia. Przy stosowaniu niektórych neuroleptyków prawie zawsze dochodzi do wzrostu poziomu prolaktyny we krwi, przy innych zjawisko to jest rzadkością. Jeżeli leczymy zaostrzenie z pobudzeniem, objawami wytwórczymi, zagrożeniem dla siebie lub innych, bywa, że podajemy pewną kombinację neuroleptyczną i może się zdarzyć, że wszystkie mogą powodować wzrost poziomu prolaktyny. Ponadto, jeżeli podajemy kilka leków to prawdopodobieństwo hiperprolaktynemii jest wyższe. Po szczegółowej analizie przypadku lekarz leczący powinien skorygować dotychczasowe leczenie i zniwelować powstałe skutki uboczne.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.