Czy w śródpiersiu mogą występować zmiany czynnie hormonalnie?

Witam Czy w śródpiersiu mogą występować zmiamy czynnie hormonalnie. Bo mam objawy które wskazują że skoki ciśnienia mogą być na podłożu hormonalnym. Dziwne skrzypanie w śródpiersiu podczas np ćwiczeń może wskazywać na takie zmiany?. Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

W śródpiersiu mogą występować zmiany czynnie hormonalnie, chociaż za zwyczaj nie powodują one skoków ciśnienia (ew. na drodze ucisku). CO do odczucia skrzypienia to jest to bardzo niespecyficzny objaw, który nie może służyć do rozpoznania zmiany w śródpiersiu. Z pewnością powinien Pan się zgłosić do lekarza celem znalezienia przyczyny skoków ciśnienia.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski