Czy w takim wypadku stabilizacja rzepki przez tapowanie będzie skuteczna?

Dzięń dobry! Będąc u ortoedy po wizycie lekarz stwierdził chondromalacje rzepki. Dowiedziałam sie, że najlepiej udać się do fizioterapeuty i leczyć. Jednak chciałabym dopytać w jaki sposób moge zniejszyć ból występujący podczas zawodów (żeglarstwo regatowe). Czy w takim wypadku stabilizacja rzepki przej tapowanie będzie skuteczna? Czy filmiki instruktażowe udostępnione w internecie wystarczą mi by tak owe tejpy nakleić? Czy musze udać się so fizioterapeuty by on nakleił innym sposobem? dziękuje

Sugeruje przede wszystkim odpowiednie wzmocnienie mięśnia VMO ( najlepiej nauczy fizjoterapeuta odpowiednich ćwiczeń dodatkowo z terapią manualna). Kineziotaping wbrew pozorom nie jest taki prosty i żeby przyniósł efekt trzeba go zrobić prawidlowo.
Warto dodatkowo włączyć basen i rower oraz rozważyć zastrzyki z kwasu hialuronowego.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch