Czy w tej sytuacji tabletka zadziała?

Witam, chciałam zapytać, jeżeli kochałam się z chłopakiem 5 dni temu bez żadnego zabezpieczenia i nie jestem pewna, to czy tabletka antykoncepcyjna zadziała? Nigdy nie brałam tabletek. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletka działa, jeśli bierze się ją regularnie. W najlepszym razie, jeśli stosunek przypadał w pierwszym dniu przyjęcia tabletki. Absolutnie nie działa wstecz!

Jedyną metodą antykoncepcyjną, która działa wstecz, jest tabletka "po stosunku". Na jej przyjęcie kobieta ma 72 godziny, więc też przepadło. Na przyszłość proponuję pomyśleć o antykoncepcji nieco wcześniej.

Tym czasem sugeruję wizytę u lekarza, bo ciąża jest bardzo prawdopodobna.