Czy w tej sytuacji zostaje mi tylko terapia hormonalna?

Witam, mam 21 lat. Od zawsze cierpię na nieregularne miesiączki. Bywa, że nie mam jej nawet pół roku. Moja ginekolog zaleciła mi w tym celu brać cyclodynon, lecz musiałam go odstawić, ponieważ źle się czułam. Moja pani doktor stwierdziła, że w takim przypadku pomoże mi jedynie terapia hormonalna. Czy w tej sytuacji zostaje mi tylko terapia hormonalna? Czy jest ona bezpieczna dla mojego zdrowia?

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej nie ma innego sposobu, oczywiście może powodować różne objawy niepożądane, które powinna pani omówić z ginekologiem.
Pozdrawiam