Czy w ten sposób można przesunąć miesiaczkę?

Dzień dobry. Potrzebuję przesunąć miesiączkę. Biorę tabletki y******. Jak mogę przesunąć miesiączkę? Ostatnią tabletkę z blistra biorę zawsze we wtorek, a potem robię 7 dniową przerwę. Dostaje okres zawsze w piątek lecz chciałabym tym razem w ogóle nie dostać, dostać później albo dopiero w następnym miesiącu. Jak mam to zrobić? Czy jak wezmę dwa opakowania bez 7 dniowej przerwy to miesiączka przesunie mi się o cały miesiąc? Czy mój schemat przyjmowania tabletek nie zmieni się po tym? Czy będę wtedy zabezpieczona? Chce przesunąć okres gdyż wyjeżdżam. Bardzo proszę o wszystkie porady i odpowiedzi do tego pytania, to bardzo ważne dla mnie. Czy po tych dwóch opakowaniach wziętych po kolei czyli bez przerwy, dostanę okres w następnym miesiącu tak jak zawsze czyli w piątek? Czyli tak, biorę tabletki po kolei z jednego blistra, a potem z drugiego bez przerwy po tych dwóch opakowaniach robię 7 dniową przerwę i dostaje normalnie okres tak jak nigdy nic w piątek jak zawsze? Dziękuję z góry! Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Powinna Pani postąpić dokładnie tak, jak Pani opisała. Proszę zatem przyjąć dwa opakowania po kolei, bez przerwy. Następnie po zażyciu dwóch blistrów tabletek, proszę zrobić normalną 7 dniową przerwę. Właśnie podczas tej przerwy wystąpi krwawienie z odstawienia. Takie działanie nie spowoduje obniżenia skuteczności antykoncepcji. Schemat przyjmowania tabletek również nie ulegnie zmianie.