Czy w ten sposób uda mi się schudnąć?

Witam. Mam 27 lat, 164 i waze 67 kg. Jem zdrowo ze sporadycznymi odstępstwami na wyjście do restauracji, czy na pizze. Raz w tygodniu pozwalam sobie na 1 lub 2 lampki czerwonego, wytrawnego wina. Jedyne mieso jakie jem to piers z kurczaka. Jem duzo wazyw i owocow. Nie jem jasnego pieczywa i cukru. Aktywnosc fizyczna jest niska/umierkowana. Czy jesli przedje na diete 1200/1300 kcal i zaczne uprawiac sport 3-4 razy w tygodniu, to uda mi sie schudnac? Jak szybko?

Szanowna Pani,
W celu zachowania prawidłowej redukcji masy ciała, tak niskokaloryczna dieta nie będzie dla Pani dobrym rozwiązaniem.
Diety, które są nieprawidłowo zbilansowane (szczególnie kiedy jesteśmy aktywni fizycznie) przynoszą znacznie więcej szkód dla organizmu, niż mogłoby się wydawać.
Początkowo może Pani zaobserwować utratę masy ciała (będzie to głównie utrata wody), lecz przy powrocie do normokalorycznej diety może Pani zaobserwować szybki wzrost masy ciała oraz nadmierne gromadzenie tkanki tłuszczowej.
Sugerowałabym, aby podejść do redukcji masy ciała bardziej racjonalnie i dobrać swój plan żywienia w sposób zbilansowany i adekwatny do stanu zdrowia oraz wykonywanych aktywności fizycznych.

Dzień dobry,

kaloryczność jaką sobie Pani wyznaczyła jest nieco drastyczna. Aby zdrowo schudnąć w zalecanym tempie ( 0,5-1kg na tydzień) - proszę się skontaktować z dietetykiem, który zbilansuje Pani indywidulaną dietę.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga