Czy w trakcie brania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych mogę uprawiać seks?

Witam, zaczęłam przyjmować tabletki jest to już drugi tydzień. Czy mogę już współżyć czy powinnam poczekać do skończenia całego opakowania. Zaznaczam, że jest to moje zetknięcie z taką metodą antykoncepcji. ;) Czy podjęcie brania tabletek dwa dni przed okresem (miałam wtedy plamienie, co uznałam za początek okresu) ma jakiś znaczący wpływ, czy potrzebne mi jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli rozpoczęłaś branie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu cyklu wówczas nie trzeba stosować dodatkowej formy antykoncepcji, w przypadku innego dnia należy zastosować przez 7 kolejnych dni dodatkowo np.: prezerwatywę. W trakcie pierwszego opakowania tabletek nie ma przeciwwskazań do współżycia.
Pozdrawiam!