Czy w tym przypadku mam przyjmować IPP, skoro zgagi i odbijania nie ma?

witam, Od dwóch lat mam przepuklinę rozworu przełykowego. Na początku miałem nadżerki i silny refluks. Po stosowaniu przez rok IPP, zmiany diety i nawyków nadżerki i cały stan zapalny został wygojony. Nie mam już żadnych dolegliwości zoprócz zgagi ok. 2 razy w miesiącu. Wtedy biorę IPP kiedy objawy występują tak jak zalecił lekarz. Niestety często dokucza mi pieczenie w gardle, silne zaczerwienie. Typowo od żołądka, czy w tym przypadku tez mam przyjmować IPP skoro zgagi, odbijania itd. nie ma??

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć sadze iż warto się udac do lekarza gastroenterologa aby Ew zdycydowal o konieczność gastroskopii