Czy w tym przypadku retinoidy to ostateczność?

Witam, od 8 lat mam trądzik a od zawsze AZS. Parę dni temu udałam się do Dermatologa. Po opowiedzenie o stosowanych przeze mnie preparatach (kilka kuracji Tetralysalem, tabletki antykoncepcyjne m.in. Diane 35, Naraya, Cilest, różnych maściach, których nazw już nie pamiętam, kilka serii zabiegów kwasami ). Lekarz przepisał mi kilka preparatów na teraz i zaproponował kuracje retinoidami, opowiedział o szczegółach, badaniach, skutkach ubocznych itd. Czy w tym przypadku retinoidy to ostateczność?

Dzień dobry,

Może zanim podejmie Pani ostateczną decyzje w kwestii przyjmowania retinoidów warto udać się do lekarza medycyny estetycznej na konsultację? W chwili obecnej na rynku jest dużo laserowych zabiegów antybakteryjnych, które pozwalają ,,wyciszyć" zmiany oraz zapobiegają powstawaniu nowych. Podstawą do wykonania takiego zabiegu jest wcześniej przeprowadzony wywiad, ocena stanu skóry oraz wykluczenie przeciwwskazań. Jeśli po określonej serii zabiegów nie zauważy Pani poprawy, wtedy należy rozważyć leczenie retinoidami.

Pozdrawiam serdecznie.