Czy w tym wypadku mogę zamienić Parogen na Spamilan na okres tygodnia?

Witam. Od stycznia zażywam codziennie lek Parogen 20mg, połówke tabletki dziennie, z powodu napadów lękowych. Niestety skończyły mi się tabletki, a najbliższą wizytę mam dopiero za tydzień. Nie chciałabym przerwać stosowania leków na tak długo. Lekarz psychiatra przepisał mi też lek Spamilan 5mg do stosowania doraźnego, posiadam dany lek jednak nigdy go nie brałam. Czy w tym wypadku mogę zamienić Parogen na Spamilan na okres tygodnia? Z góry dziękuję na poradę.

Lek. Paweł Szadkowski

Są to leki o różnym mechanizmie działania i nie są swoimi zamiennikami. Sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego wcześniej w prośbą o przedłużenie leków. Jeśli nie będzie to możliwe może pani spróbować udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu, opisać sytuację i poprosić o jedno opakowanie potrzebnego leku.