Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w wieku 15 lat mogę przejść na dietę niskowęglowodanową?

Mam 15 lat. Chcę przejść na dietę nisko-węglowodanową. Czy ta dieta ma jakieś poważne skutki uboczne mogące zagrozić mojemu zdrowiu?
15 LAT ponad rok temu

Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Część osób rozpoczynających stosowanie diety niskowęglowodanowej (zwłaszcza z dużą ilością tłuszczy) skarży się na szereg skutków ubocznych występujących podczas procesu adaptacji organizmu, trwającego zwykle 1-7 dni. Wśród skutków ubocznych można wymienić bóle głowy, nudności, senność i zmęczenie. Dieta ta nie jest właściwie wskazana w okresie dorastania. Węglowodany to bardzo cenny budulec a jego brak może przynieść zgubne skutki.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, dieta niskowęglowodanowa jest jednocześnie dietą wysokobiałkową lub wysokotłuszczową albo i wysokobiałkową i wysokotłuszczową. Nadmierne spożycie białka zmniejsza wydolność przede wszystkim nerek, ale i innych narządów wewnętrznych, co wiąże się z bólem, chodzeniem do szpitala, a nawet przeszczepem. Natomiast dieta wysokotłuszczowa skutkuje wzrostem stężenia cholesterolu we krwi, otłuszczeniem narządów wewnętrznych, co może skutkować ich gorszą pracą i oczywiście efektem takiej diety jest cellulit. Tylko dobrze zrównoważona dieta pozwoli utrzymać prawidłową masę ciała.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy