Czy w wieku 18 lat można urosnąć?

Witam, Chciała bym uzyskać pomoc. Mam 18 lat i tylko 148 cm wzrostu. Nie ukrywam ze przeszkadza mi ten fakt Wzrost członków mojej rodziny: Siostra(20lat), ma ok 155 cm wzrostu Młodsza siostra (16 lat) 170cm, Mama ok. 160 Tata ok. 180. Bardzo chciała bym jeszcze urosnąć. Od zawsze byłam niska. Ale czekałąm, z nadzieją że jeszcze urosnę. Teraz kiedy skończyłam 18 lat bardzo przejmuje sie moim wzrostem. Chciała bym chociaż trochę podrosnąć Bardzo proszę o pomoc !

Aleksander Ropielewski

Należy wykonać badanie RTG nadgarstka w celu oceny wieku kostnego. Jeżeli wyniknie z niego, że wiek kostny nie odpowiada wiekowi metrykalnemu to cały czas istnieje szansa na dalszy wzrost.