Czy w wieku 63 lat mogą rozpoczynać się pierwsze objawy choroby starczej?

Dzień dobry! Mam problem z moją 63-letnią matką. Przez ostatnie dwa lata ciągle ma wypadki, to przetnie palec, to się poparzy, potknie się. Martwię się czy to może być objaw jakiejś choroby. Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Tak, chociaż bez przeprowadzenia badań nie jestem w stanie stwierdzić tego jednoznacznie. Możliwe, że przyczyną jest pogorszenie wzroku lub zaburzenia czucia, a nie choroba centralnego układu nerwowego.