Czy w wyniku pettingu i seksu oralnego może się spóźniać okres?

Witam. Okres spoznia mi sie 2 dni,wczesniej juz pare razy mi sie spoznial o 4. Cykle mam 30 dniowe,w tym cyklu seks uprawialam tylko 05.12,tj. 7 dni przed planowana miesiaczka,sluz byl wtedy bardzo lepiacy sie. Pytanie brzmi : Czy przez palcowki i seks oralny ktory nigdy nie konczy sie orgazmem moze mi sie spozniac ten okres ? PMS mam juz od 4 dni,juz nawet nie moge zejsc po schodach bez trzymania sie za piersi... Z góry dziekuje i pozdrawiam :)

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć czy seks oralny może opóźnić . Być może jest Pani w ciąży. Jeżeli miesiączka nie wystąpi w najbliższych dniach Proszę udać się do ginekologa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Cytując Panią: "palcówki i seks oralny" nie powodują opóźnienia miesiączki. Jeśli nie jest to pierwsze opóźnienie, być może jest to wynik zaburzeń hormonalnych. Proszę porozmawiać o tym ze specjalistą ginekologiem podczas najbliższej, planowej wizyty.