Czy w wyniku pettingu przez bieliznę mogło dojść do zapłodnienia?

Witam!

Mam problem i proszę o pomoc. Tydzień przed miesiączką mojej kobiety pettingowaliśmy przez bieliznę. Później dotykałem też palcami i językiem jej narządów płciowych. Poruszaliśmy się tak jak przy uprawianiu seksu, jednak przez bieliznę. Mogła trochę przesiąknąć, jednak starałem się, aby tylko sucha powierzchnia dotykała ciała mojej partnerki. Ona później lizała mojego członka, tylko trochę bez możliwości, aby do jej ust dostał się ejakulat. Tydzień później spóźniła jej się miesiączka o 2 dni (co mogło być spowodowane stresem w szkole), trwała normalnie jak to u niej 4-5 dni. Nie zauważyła nic niepokojącego. Przed miesiączką lekko bolał ją brzuch i czasem nie miała apetytu. W dzień miesiączki byliśmy jeszcze na imprezie gdzie wypiła trochę alkoholu, zapaliła papierosa. Jakieś 3 tygodnie później raz wymiotowała (wydaje mi się, że to z powodu niestrawności). Jakieś 4 dni temu jeszcze wypiła piwo. (Staram się uwzględnić wszystko.) Od tamtego czasu nie uprawialiśmy pettingu.

Mam pytanie, czy ona może być w ciąży, skoro i tak później miała miesiączkę i wszystko teraz jest w najlepszym porządku, na nic nie narzeka. Jedynie czasem ma zmienny humor, ale tak dziewczyny w tym wieku mają często (za miesiąc kończy 18 lat). Proszę o szybką i rzetelną odpowiedź, ponieważ troszeczkę się denerwuję. Wydaje mi się, że to niemożliwe, żeby była w ciąży, ponieważ dawałaby jakieś oznaki. No ale wewnętrznie mnie to gryzie. Chciałbym się uspokoić, bo nie wiem jak dalej poradziłbym sobie ze wszystkim.

Pozdrawiam.

Witaj Janku!

W opisanej przez Ciebie sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Nie mogę powiedzieć, że nie ma żadnego ryzyka ciąży, gdyż doszło jednak do zbliżenia. Należy jednak zauważyć, iż nie doszło do bezpośredniego kontaktu nasienia (czy choćby preejakulatu) z drogami rodnymi Twojej dziewczyny. Warto również podkreślić, iż do zbliżenia doszło w drugiej połowie cyklu, a zatem były to dni niepłodne. Ryzyko ciąży w tych dniach jest zatem znikome. Reasumując, wydaje się, iż nie masz najmniejszego powodu do obaw. Opisywane dolegliwości były najpewniej spowodowane zespołem napięcia przedmiesiączkowego, a torsje, jak sam wspomniałeś, niestrawnością. Jeżeli ostatecznie chcecie wykluczyć ciążę, wykonajcie test ciążowy. Wynik powinien być już wiarygodny.

Pozdrawiam,

lek. med. Anna Syrkiewicz