Czy w zwykłym badaniu USG widać wszystkie zmiany w piersiach?

Witam,

Od pewnego czasu bolą mnie piersi. Mam 21 lat, dwa lata temu urodziłam dziecko, w październiku zeszłego roku przestałam je karmić i od jakiegoś czasu czuję niekiedy ból w piersiach, taki delikatny, ale nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałam. Nie umiem sama sobie wyczuć jakiegoś guza, bo mi się wydaje, że całe piersi mam w guzach, bo wszędzie czuję zgrubienia. Nigdy nie robiłam usg piersi ani żadnego innego badania. Czy w zwykłym badaniu usg wszystko wychodzi?

Dziękuję i pozdrawiam

Witam serdecznie.

Uważam, że powinna pani odwiedzić swojego ginekologa i przedstawić mu swój problem. Bolesność piersi to przypadłość wielu kobiet, zwykle związana z zaburzeniami równowagi hormonalnej i łagodnym zwyrodnieniem tkanki piersi czyli mastopatią. Lekarz zbada panią i w razie konieczności skieruje na dodatkowe badania.
USG piersi jest najlepszym badaniem obrazującym piersi u młodych kobiet, które składają się głównie z tkanki gruczołowej, najlepiej przeziernej dla ultradźwięków. Jeżeli lekarz uzna za konieczne skieruje Panią także na badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie