Czy wada wzroku może się pogłębić?

Proszę o poradę czy moja wada jest utrwalona lub może się pogłębiać czy okulary leczą wadę wzroku plus mam 24 lat skończone i mam wadę na prawe oko 0.25 oko lewe 0.25 cylinder - 0.5 oś 45 stopni i okulary mam na non stop. I mam przypisane słabsze niż moja wada żebym mogła się przyzwyczaić do okularów. Za 10 msc mam iść na kontrol. U mojej rodzinie każdy ma jakąś wadę u mojej mamy stwierdzono jaskre. I czy okulary wylecza mi wadę

Dzien dobry, wada plusowa oznacza nadwzroczność. Taki rodzaj wady nie tyle się pogłębia, ile z wiekiem bardziej ujawnia. Część wady pozostaje ukryta dopóki sprawnie działa akomodacja. Żeby dowiedzieć się, jaka jest całkowita wada, należy wykonać badanie po porażeniu akomodacji (po kroplach Tropicamid). Pozdrawiam Bartłomiej Kałużny