Czy wada wzroku postąpiła?

Witam, byłam u okulisty, bo czułam że wzrok min mi się pogorszył.Okulistka niechętnie zwiększyła mi mocy wady.Mam - 2,75 na L i P, a zwiększyła mi do -3,00. Badanie robiłam też z myślą o rozpoczęciu noszenia soczewek.Zastanawia mnie to dlaczego okulista zapytał mnie czy chcę też zwiększyć moc okularów, dając mi soczewki -3.00.Czy wada przy noszeniu okularów i soczewek -3.00 może mi się pogorszyć?(21 lat) Czy noszenie soczewek -3.00 na zmianę z okularami -2.75 jest dopuszczalne?

Witam. Okulary minus 3 i soczewki minus 3.to jest prawidłowo. Myślę że lekarz pytał z grzeczności. Przy wadach powyżej minus 4 przelicza się moc soczewek kontaktowych na odrobinę slabsze wg tabel niż moc okularów. Pozdrawiam serdecznie