Czy waga przy niedoczynności tarczycy powinna spaść?

Witam, od 4 miesiecy stosuje euthyrox50 ponieważ wykryto u mnie niedoczynność, prowadzi mnie rodzinny lekarz. Nie wiem czy to normalne ale moja waga staneła w miejscu ani nie tyje ani nie chudne. Nigdy moja waga nie przekrczała 60kg a teraz ważę 75 kg przy 169cm wzrostu, martwi mnie to, że stoi w miejscu, czy to normalne? iść na konsultację z lekarzem?

Lek. Paweł Szadkowski

Zaburzenia funkcji tarczycy mogą być przyczyną wahań masy ciała. Należy ocenić jednak wyrównanie hormonalne. Sugeruję skonsultować się z lekarzem prowadzącym.