Czy warto być w związku, jeżeli ciągle występują kłótnie?

Jestem z chłopakiem od ponad 15mies. Wszystko było dobrze lecz przed Wielkanocą zaczęło się psuć. Nie chcialam sie calowac a nasze kazde spotkanie było z kłótnią. Ciągnie sie to juz 2miesiące. Kochamy się, ale czy warto to ciągnąć dłużej? Nie wiem co zrobić

Kłótnie w związku mogą być sygnałem tego, że coś się dzieje w relacji - potrzeby jednej ze stron mogą być niezaspokojone, mogę pojawiać się silne emocje, nie zawsze zrozumiałe, być może są tematy, na które trudno Państwu z jakiegoś powodu porozmawiać. Dlatego najpierw warto podjąć próbę zrozumienia tego, co za takimi kłótniami się kryje. Pomóc w tym może Państwu terapia par. Służy ona temu, by lepiej zrozumieć siebie, partnera i swój związek (siebie w relacji). Efektem terapii może być zarówno decyzja o dalszej wspólnej pracy nad związkiem, jak i decyzja o rozstaniu. To będzie zależało od Państwa.

Dzień dobry!

Warto przede wszystkim rozmawiać. Rozmawiać o przyczynach kłótni, o tym, co sprawia, że one powracają, o Waszych wzajemnych zarzutach i wątpliwościach wobec siebie i związku - ale także o tym dlaczego się kochacie, co w sobie lubicie, co sprawia, że chcecie być razem.

Pozdrawiam!