Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Witam, zastanawiam sie nad kupnem szczoteczki sonicznej do mycia zebow i chcialam zapytac co maja do powiedzenia na ten temat stomatolodzy. Czy rozpoznaja Panstwo pacjentow, ktorzy stosuja te szczoteczki, cyz roznica jest widoczna, czy rzeczywiscie sa one lepsze od zwyklych szczoteczek elektrycznych? Albo inaczej jakiego sprzetu Panstwo uzywaja do czyszenia zebow?

Szczoteczka soniczna czy rotacyjno-oscylacyjna z pewnością ułatwią uzyskanie wysokiego poziomu higieny jamy ustnej. Jednak najważniejsza jest technika szczotkowania tj. odpowiednio długi czas szczotkowania rozłożony równomiernie na wszystkie zęby. Ja używam ręcznej szczoteczki na zmianę z elektryczną. Pozdrawiam.