Czy warto kupować nawilżać powietrza dla dziecka?

Poszukuję porady czy kupować nawilżacz powietrza. Powierzchnia pokoju to ponad 30m2, ogrzewane za pomocą pieca akumulacyjnego. W pokoju śpią 2 dorosłe osoby i 7 miesięczne dziecko. Pytanie czy przy regularnym wietrzeniu jest sens kupować nawilżacz, czy też nie...

Nawilżać na pewno ułatwi utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza. W okresie grzewczym samo wietrzenie moze nie byc wystarczajace,