Czy warto powtórzyć badanie przezierności?

Witam. Mam 31 lat. W tamtym roku mialalam zabieg ze wzgledu na zmiany CIN1 i CIN2. Obecnie jestem w ciąży 11tyg i 5 dni. Dzisiaj miałam robione badanie USG.Maluch strasznie sie wiercil i lekarz nie mogl dokładnie zmierzyc przeziernosci, wyniki CRL-55mm NB ( ) NT-2,1mm BPD-19mm. Opis trisomi21 ryzyko podstawowe 1:532 natomiast skorygować 1:509 Lekarz zalecil kontakt z poradnia genetyczna.Jestem panikara.Boję się. Czy warto powtórzyć badanie? Czy lepiej czekać? Proszę o pomoc.

Proszę się nie denerwować i wykonywać zalecenia ginekologa prowadzącego. Oczywiście można np. za tydzień powtórzyć dla pewności badanie.