Czy warto robić badania pod kątem chorób wenerycznych?

Czy warto robić badania pod kątem chorób wenerycznych jeśli mój pierwszy raz (byłam wtedy dziewicą) był bez zabezpieczenia z pewnym partnerem a od tamtego czasu nie współżyliśmy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli nie ma Pani jakiś dolegliwości być może takie działania nie są potrzebne. Natomiast warto wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa, szczególnie jeśli jeszcze Pani nigdy na takiej nie była. On też po badaniu doradzi czy wykonywanie testów ma sens.