Czy warto spożywać płatki jaglane?

w biedronce widzialam platki jaglane, czytalam w internecie na ich temat pisza ze sa zdrowsze od sniadaniowych platkow, i nie zawieraja glutenu. czy faktycznie tak jest i warto je spozywac ? jakie maja wlasciwosci? i to samo pytqnie odnosnie kaszy jaglanej, bardzo prosze o porade,

Dzień dobry,
Płatki jaglane, gryczane, owsiane, orkiszowe, ryżowe, wszystkie one (najlepiej bez cukru) będą lepsze dla Pani zdrowia i diety, niż większość płatków śniadaniowych. :)
Dodatkowo płatki i kasza jaglana zawierają w sobie nie tylko cenny błonnik, ale także sporą dawkę składników odżywczych. Bardzo polecam stosować je w diecie, razem z innymi kaszami i brązowym ryżem.

Pozdrawiam serdecznie,
Marek Aleksander Przondo,
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/

Witam serdecznie,
zarówno płatki jaglane jak i kasza jaglana to bardzo zdrowe produkty. Ze śniadaniowych, słodkich płatków kukurydzianych radziłabym zrezygnować.
Produty jaglane są zasadotwórcze i lekkostrawne. Proszę jednak ich nie rozgotowywać ponieważ wtedy będą miały wysoki indeks glikemiczny.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk