Czy warto spróbować wrócić do byłego partnera?

Witam. 2 miesiące temu zostawiłam chłopaka. Byłam z nim 2 lata, bardzo się kochaliśmy. Niestety miałam problemy z zaakceptowaniem niektórych jego wad (np. palenie papierosów). Dodatkowo mamy podobne, wybuchowe charaktery, pod koniec związku często się kłóciliśmy. Większość kłotni wychodziła ode mnie, jego zaczęło to już irytować i męczyć. On pracuje w delegacjach, często go przy mnie nie było, gdy go potrzebowałam. Bez niego czułam się nieszczęśliwa. Chciałam by zmienił prace, na co dostałam odpowiedź że nie będzie podporządkowywał swojego życia pode mnie. To mnie bardzo zabolało, bo planowalismy wcześniej wspólną przyszłość. Zerwałam z nim tłumacząc mu, że tak będzie lepiej, że mamy inne poglądy, inne oczekiwania i wady których nie potrafimy zaakceptować. Dopiero teraz, po 2 miesiącach dociera do mnie to wszystko. Nadal go kocham, wiem, że on też mnie. I wiem, że go skrzywdziłam. Zastanawiam się nad powrotem, ale nie wiem za bardzo jak się za to zabrać i czy jest sens. Proszę o pomoc

Czasem mimo ogromnej miłości nie da się zbudować satysfakcjonującego związku. A czy warto, czy jest sens w Państwa sytuacji - to już tylko Pani może sobie odpowiedzieć na to pytanie. Warto uświadomić sobie na początek, czy da Pani sobie radę z rozłąką podczas delegacji partnera. Dotąd był to problem, co się zmieniło, że już - jak rozumiem - nie jest to problemem. Czy znalazła Pani nowych przyjaciół, którzy pomagają w chwilach trudnych, kiedy wcześniej chciała Pani uzyskać wsparcie czy pocieszenie od partnera? Czy minęły może sytuacje, które rodziły w Pani taki niedosyt uwagi partnera? Jak to jest, że partner Panią kocha, ale mówi, że nie będzie dopasowywał swojego życia do Pani. Jak rozumiecie Państwo związek: partnerski, gdzie obie strony troszczą się o siebie wzajemnie, dopasowują, gdy się da, uzupełniają, gdy potrzeba. Ilość wspólnego czasu, jest raczej kluczowa dla rozwoju związku. Jeśli na chwilę z tęsknoty wróci Pani do partnera, co będzie dalej? Może warto pomyśleć nad psychoterapią pary? Pozdrawiam i życzę dobrych decyzji.