Czy warto stosować Dexamethason u osoby z zapaleniem spojówek?

Witam. Po zapaleniu spojówek zostały tzw"nacieki" które pogorszyly wzrok. Trzy Panie okulistyki powiedziały ze to albo sie wchlonie albo nie . Długo używałam lotemaxu i różnicy nie widać. Ostatnio na wizycie pani okulistyka przepisał jeszcze dexamethason 7 razy dnia po 3 krople przez 3 tyg. Czy to rozsądne i czy warto ? Pytam bardziej doświadczonych lekarzy bo ta pani raczej z tak młodym wiekiem ma słabe doświadczenie.

Zwykle najlepszy w tych przypdkach jest dexamethason. Lotemax jest słabszym lekiem.
Ja zwykle przepisuję Dexamethason w kroplacj i sprawdzam jak wygłąda rogówka po 2 tyg. W zależności od stanu rogówki albo się to odsatwia albo bierze krople dalej.