Czy warto stosować tabletki antykoncepcyjne?

Witam! Postanowiłam z chłopakiem, że będę zażywała tabletki. Nie wiem za bardzo co i jak, nie rozumiem tego. Chciałabym się dowiedzieć kiedy mogę zacząć z partnerem współżyć. Jak one działają i jak się je bierze? Bardzo proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Informacje, o które Pani pyta można znaleźć na naszym portalu. Poza tym powinien ich Pani udzielić lekarz, przepisujący tabletki. Antykoncepcja hormonalna to nie witamina C, decyzja o rozpoczęciu jej przyjmowania powinna być w pełni świadoma, powinna się Pani zapoznać z możliwymi skutkami niepożądanymi i efektami ubocznymi, z których najgroźniejsze, jak zakrzepica żył głębokich czy rak piersi, mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Istnieją różne rodzaje antykoncepcji hormonalnej, różniące się zarówno formą przyjmowania, składem, jak i głównym mechanizmem działania. Przy najpopularniejszych tabletkach dwuskładnikowych ochrona antykoncepcyjna działa od pierwszej tabletki, pod warunkiem ich prawidłowego przyjmowania. Z innymi środkami jest podobnie.

Pozdrawiam serdecznie!