Czy warto stosować tabletki antykoncepcyjne przy wysokim poziomie testosteronu?

Witam 2 razy badałam poziom testosteronu i raz miałam w górnej granicy normy,a po 2 tyg zawyżony już.Lekarz kazał zastanowić się nad braniem tabletek antykoncepcyjnych? Sa jakieś skutki uboczne,oprócz plusów ich brania?. Nigdy nie brałam i nie wiem czy warto się zdecydować.Mam spore owłosienie na udach i i wyżej i jestem nerwowa

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest szersza diagnostyka hormonalna i wizyta u lekarza ginekologa. Tabletki antykoncepcyjne mogą powodować wiele działań niepożądanych i konieczne jest przeanalizowanie wszystkich za i przeciw ich stosowania. Proponuje zapoznać sie z ulotka obojętnie jakiego preparatu aby miec jakis pogląd na ten temat.