Czy warto trwać w związku tylko ze względu na dziecko?

Jestem z facetem od 10lat, teraz juz zareczeni,mamy 3letnia córeczke. Jest cudownym ojcem,byl wsparciem w wielu trudnych chwilach chorobie mojego taty. Nigdy jednak nie chciałam ślubu bo coś podpowiadało mi,że moze to nie to...Uczucia wygasły,rozmawiamy tylko o córci,nie wychodzimy razem. Wiem ze kilka razy byl „na piwie” z kolezanka z pracy i nie ukrywam że sama niedawno kogos poznałam. Od mamy słyszę,ze skoro on nie pije,nie bije i daje pieniadze to trzeba sie poświecic dla małej bo kazde uczucie tak wyglada po latach. Czy jesli jestem pewna ze nic wiecej z tej relacji juz nie wyciśniemy,nie naprawimy to faktycznie poswiecic sie dla córci?? Tylko czy obojetni rodzice razem sa lepsi niz kazde osobno szczesliwe??

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za podzielenie się swoimi wątpliwościami, dotyczącymi relacji.

Co ja myślę?
Myślę, że warto byłoby dać relacji swoje 100 %, by podjąć wyzwanie pracy nad związkiem, w związku, dla związku.
Domniemuję, że do Państwa codzienności wkradła się monotonia/nuda..?
Relacja partnerska jest relacją wymagającą nieustannej pracy, komunikacji oraz otwartości na wzajemne potrzeby Partnerów.
To naturalne, że pojawiają się kryzysy w relacjach z długoletnim stażem (u Państwa jest to dziesięć lat).
Dobra wiadomość jest taka, ze jest to sygnał dla Partnerów, że coś, co służyło być może? dotychczas teraz przestało i być może na nowo odnowić więź?

Być może przydatna byłaby dla Państwa terapia par, by w pracy terapeutycznej ożywić Państwa związek?

A jeśli okazałoby się, że jednak jest trudność, to warto rozważyć rozstanie.

Gdyby miała Pani życzenie konsultacji poradniczej ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype
(Irena Mielnik-Madej)

Z życzeniami dla Państwa pomyślności oraz satysfakcjonujących wyborów,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605