Czy warto wrócić do chłopaka po rozstaniu?

Byłam przez rok z chłopakiem,który nie starał się (a ja tak), kłociliśmy się i twierdził, że to moja wina(czepiam się).Czułam się ciągle zagrożona, że mnie nie kocha,więc zerwałam.Po pół roku stwierdził,że mnie kocha,chce wrócić.Rozważam propozycję od kilku mies.Trudno mi zaufać, że teraz będzie inaczej.Zaczął się starać,ale jednocześnie robi mi wyrzuty,że to tyle trwa, że ja nie okazuję uczuć.Ale czego się spodziewał po mnie?Gdyby mu na prawdę zależało,to by nie czekał spokojnie aż się namyślę?

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam,
myślę, że pani dokładnie wie co zrobić...
Jeśli tak jak pani pisze nie starał się o pani uczucia gdy byliście razem, to co się nagle zmieniło? Myślę, że na niego podziałało zerwanie, a teraz próbuje naprawić błędy. Na początku znajomości na pewno będzie bajecznie ale co później? O miłość muszą dbać dwie osoby, jeśli robi to jedna, nic z tego nie będzie. W tym wypadku proszę rozważyć powiedzenie, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
Pozdrawiam

Szanowna Pani,

jeśli ma Pani takie wątpliwości radziłabym przemyśleć tą decyzję. Szczególnie po rozstaniu z powodów charakteru drugiej osoby, jest spora szansa, że jej zachowanie nie uległo zmianie i się powtórzy.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Szanowna Pani, warto aby podejmując decyzję o powrocie do chłopaka zastanowiła się Pani dlaczego, z jakich powodów chciałaby Pani dać drugą szansę chłopakowi i Państwa związkowi. Być może to iż rozważa Pani propozycję chłopaka przez wiele miesięcy świadczy o tym iż ma Pani sporo wątpliwości i obaw. Dobrze byłoby posłuchać, co owe wątpliwości i obawy chcą Pani powiedzieć i czego dotyczą. Jak widzę kwestia zaufania jest dla Pani bardzo ważna. Proszę zastanowić się, co musiałaby robić chłopak żeby odbudować Pani zaufanie a następnie pomyśleć, czy jest szansa, że Pani chłopak będzie tak właśnie postępował. Pozdrawiam, Monika Wysota

Witam,
zachęcam do spojrzenia na sytuację z pewnej perspektywy- na własne motywacje i uczucia kierujące w stronę partnera oraz na to, czego można oczekiwać z jego strony. Warto pamiętać o tym, co było trudne w związku i jakie Pani granice zostały przekroczone. Co takiego sprawia, że chce być Pani blisko niego, a co - odrzuca? Co jest Pani w stanie zaakceptować, a co zdecydowanie będzie przekroczeniem. Pozdrawiam jkj

Witam, a co takiego stało się w trakcie pół roku? nic! I to nic ma być związane z miłością. Odnoszę wrażenie że chłopak jest bardzo niedojrzały i działa w sposób toksyczny. W związku codziennie dba się o siebie wzajemnie. Pani i tak wie, czy ten związek przyniósłby Pani korzyści czy nieszczęście. Pozdrawiam

Witam. W samym powrocie do związku nie ma nic złego. Kryzys, jaki Was dopadł na pewno przyniósł ważne wnioski dla obydwojga. Nie jest wykluczone, ze Pani partner uświadomił sobie wartość tej relacji. Pisze Pani "Gdyby mu na prawdę zależało,to by nie czekał spokojnie aż się namyślę?" - może właśnie wyrzuty chłopaka, że Pani zwleka, świadczą o tym, ze bardzo mu zależy, abyście już byli razem?
Tę ostateczną decyzję podejmie Pani sama i życzę, aby była ona zgodna w Pani wnętrzem :) Pozdrawiam.

Witam
Przede wszystkim powinna sobie Pani odpowiedzieć na pytanie czy darzy go Pani takim uczuciem jak kiedyś.i czy chce Pani dać mu szansę by odbudował Pani zaufanie do siebie. Myślę, że w Pani jest nadal dużo złości do niego i poczucia krzywdy - to może być przeszkodą w odbudowaniu związku
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak