Czy warto wybaczyć zdradę męża?

Czy warto wybaczyć zdradę męża i zostać z nim? 20 lat po ślubie , dorosły samodzielny syn,żadnych problemów finansowych.On mówi, że chce być ze mną, ale mój ból, rozpacz i niewiara w siebie nie zna granic... Dodam,że ja mam pracę mało płatną i nie będzie mi lekko również ze względów finansowych... Proszę dajcie jakąś radę co mam robić? Bo teraz to tylko się powiesić i nic więcej...

Witam serdecznie,

Gdy emocje są tak silne, podejmowanie decyzji zmieniających życie, często mija się z celem. Najpierw trzeba zając się sobą. Odzyskać kontrolę, spokój i siłę. Najlepiej odnaleźć je w rutynowych czynnościach, takich jak praca, fitness, rozmowy z przyjaciółmi. Decyzja o drugiej szansie też jest jeszcze przedwczesna.
Dopiero, gdy uspokoją się emocje – a to może trwać wiele tygodni lub miesięcy – dopiero wtedy można przyjrzeć się temu, czy chcemy coś razem budować w przyszłości. Bo żeby związek przetrwał, trzeba go zbudować na nowo – nie ma już powrotu, do tego co było.

Gdy zostajemy zdradzeni, pojawia się niezwykle silna potrzeba ponownego zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Dlatego wiele osób po prostu ucieka. Nie potrafią poradzić sobie z gniewem i strachem, więc po prostu uciekają od partnera, który ich zranił. Aby związek znów funkcjonował, trzeba dokonać bardzo trudnej rzeczy – ponownie zaufać partnerowi. Całkowie. Inaczej po co z nim być? Oczywiście, nie powinna Pani tego robić teraz. Jednak w którymś momencie trzeba mieć odwagę zaryzykować.

Wiem, że nie jest to jednoznaczna odpowiedź na Pani pytanie, ale takie będzie Pani musiała udzielić sobie sama. Życzę odwagi i wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii par i małżeństw. Przyjrzą się Państwo wspólnie możliwości odbudowania relacji małżeńskiej lub zdecydują o mediacji związanej z rozstaniem.

Witam, proszę dać swojemu małżeństwu szansę i skorzystać z psychoterapii. Wiele osób po uzyskaniu skutecznej pomocy psychoterapeutycznej jest w stanie wybaczyć i żyć dalej szczęśliwie z osobą, która zdradziła i zraniła.Pozdrawiam