Czy warto zrobić posiew na beztlenowe?

Witam, od 4lat zmagam się z nadprodukcją śluzu.Mam 58lat.Trudności z odpluciem.Okleja gardło, język.Czasami ciągnie się jak nici.Bez pomocy chusteczki nie mogę tej wydzieliny wydobyć.Jest czysty,jak białko jaja.TK zatok czyste, gastroskopia bez refluksu,alergii brak,wymazy czyste.Leki mukolityczne nie pomagają, a wręcz nasilają wydzielanie.Śluzówka krtani sucha.Przeszłam glistnicę!Czy warto zrobić posiew na beztlenowe?Proszę o sugestie.Nie mam już siły!Pozdrawiam Krystyna. Radom

Lek. Katarzyna Szymczak

A posiew plwociny? Albo konsultacja u pulmonologa i posiew popluczyn oskrzelowej tzw BAL.
Pozdrawiam