Czy ważąc 56 kg przy 156 cm mieszczę sie w normie?

Witam! Mam 12 lat i 56kg oraz 153 wzrostu. Kiedy obliczam swoje BMI to wychodzi mi prawidłowe, że jestem idealna. Koleżanki mówią, że jestem średnia, ani gruba ani chuda.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

W przypadku osób do 18 roku życia, wyliczone BMI odnosi się do siatek centylowych.
Twoje BMI wynosi 23.93.
Na siatce cent. odpowiada to wartości powyżej 90 centyla, czyli nadwadze.
Nie martw się jednak.
Na masę ciała wpływa szereg czynników, między innymi:
- obrzęki
- rozwinięta tkanka mięśniowa (cięższa od tk. tłuszczowej)
- masa kośćca.

To, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa możesz określić w czasie konsultacji lekarskiej.
Być może masz po prostu "grubszą budowę ciała".

Pozdrawiam

P.S
Nie odchudzaj się na własną rękę